Historie kapely RYTMUS 37 – díl III
Rubriky : Osobnosti , Společenský život , Zašová
Třetí díl vzpomínek na kapelu Rytmus 37 …
Kapela přestala existovat, ale jen na krátkou dobu – z vojny se vrátil na podzim 1959 vynikající trumpetista Franta Nohavica ze Zašové, kde jako kapelník sestavil nový Rytmus 37 se stávajícími třemi muzikanty a novým bubeníkem – Dimitrisem Papadopulosem – nově tedy v tomto složení:
František Nohavica – trubka, kytara
Zdeněk Hajda – piáno, klarinet
Antonín Pečiva – harmonika + havajská kytara
Albert Schneider – kontrabas
Dimitris Papadopulos – bicí
A to je již nová kapitola působení Rytmusu – v tomto složení se hrálo na dva způsoby. Během hudební produkce se střídal havajský styl, díky hře Tondy Pečivy na havajskou kytaru v doprovodu kytary Franty Nohavici. Touto hrou se dala tančícím na parketu ta správná atmosféra z Havajských ostrovů. Působivé byly i sombréra na hlavách muzikantů. Touto změnou vytvářel Rytmus 37 během tanečního večera dvě kapely se stejnými muzikanty. Popularita začala stoupat – svědčily o tom žádosti jednotlivých výrobních provozů závodu Tesly Rožnov, kde pro své zaměstnance organizovaly cechy večírky v závodním klubu internátu Tesly s požadavkem, aby k tanci hrál Rytmus 37. Také novým zřizovatelem kapely se stal krátce Svazarm Zašová.
Po odchodu Tondy Pečivy do vojenské prezenční služby přibyl do kapely pozounista Pepa Vašát z Krhové, klavírista Vojta Tvarůžek z Vidče a zpěvačka Jarka Koláčková z Rožnova. Po nějakém čase byla provedena změna zřizovatele kapely kvůli rostoucím nárokům materiálního vybavení kapely, kdy se stal zřizovatelem závodní klub Tesly Rožnov. Později pro stálé účinkování v různých podnicích města Valašského Meziříčí přešel Rytmus 37 pod Jednotné kulturní zařízení města (JKZ VM). Díky pochopení vedení byl soubor vybaven dalšími hudebními nástroji a kvalitní rozhlasovou aparaturou.